Raste me koronavirus në La Liga

Raste me koronavirus në La Liga

22:20 15/03/2020

5 futbollistë të Valencia të infektuar

Ezequiel Garay është i pari futbollist në La Liga që rezultoi pozitiv në kontrollin për koronavirus.

Lojtari argjentinas i Valencias e zbuloi, duke shtuar se është mirë dhe është izoluar në shtëpinë e tij.

Menjëherë më pas Valencia zbuloi se janë në 5 rastet totale në këtë klub me koronavirus. Futbolli në Spanjë është pezulluar prej disa ditësh.

Tv Klan

Të ngjashme