Ravioli me asparag dhe pançetë (Video) – TV KLAN

Ravioli me asparag dhe pançetë (Video)

Përbërësit:

300 gr asparag

150 gr pançetë

100 gr gjizë pa kripë

50 gr gjalpë

1 kg miell

1 lugë tumerik

Borzilok

Trumzë

Kripë

Piper

Përgatitja:

Vendosim në një tas miellin, shtojmë vezët, kripë, piper, vaj, tumerik dhe i përziejmë të gjitha bashkë derisa të formohet brumi. Më pas brumin e mbështjellim me letër pelikul dhe e lëmë të pushojë. Në një tenxhere me ujë vendosim bishtat dhe lëkurat e asparagëve që të ziejnë. Në një tjetër tenxhere vendosim vezët që të ziejnë. Në një tjetër tigan me pak vaj ulliri skuqim pançetën dhe bishtat e qëruar të asparagëve.

Vendosim në një tas gjizën, shtojmë në të trumzë, borzilok, bukë të grirë dhe të gjithë mbushjen e vendosim në një qese pastiçerie.

Hapim brumin dhe e presim në forma rrethore, e mbushim me përbërjen që përgatitëm. Raviolit i vendosim të ziejnë në tenxheren ku u zien bishtat e asparagëve dhe më pas i kalojmë në tiganin ku skuqëm pançetën dhe asparagët./tvklan.al

Kategori
KuzhineLajme nga EmisionetRecetat e Alfio & IndritiTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione