Antipasta:

Mozzarella të Skuqura

mozzarella

Përbërësit:

Mozzarella

Miell

Erëza sipas dëshirës

Kripë

Gjalpë

Përgatitja:

Zhytini mozzarellat në miell dhe erëza (sipas dëshirës), hidhini pak kripë dhe skuqini në zjarr të ngadaltë me pak gjalpë.

Antipasta e ftohtë:

Proshutë krudo me pjepër:

proshute krudo

Në shkopat e ushqimit, futni si në figurë pjepër, sallam krudo, njëri pas tjetrit. Bëni disa të tilla dhe shërbejini në një pjatancë të zbukuruar me fletë majdanozi.

tvklan.al