Analisti Redi Shehu thotë se protesta e sotme e opozitës ishte e “Rithemelimit”, por jo e popullit opozitar. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Shehu u shpreh se kjo ishte një protestë që i duhej disa personave, e mirë brenda konceptit të “Rithemelimit”.

Redi Shehu: Protesta e sotme ishte një proteste që i duhej disa personave, është një protestë e mirë brenda konceptit të “Rithemelimit”. Pra, thënë me pak fjalë, “Rithemelimi” arriti të rikthente, të rimpikste të gjithë ata njerëz që e patën braktisur këtë vitin e fundit. Protestat e fundit të Berishës kanë lënë për të dëshiruar. Kjo është një protestë e mirë brenda konceptit të “Rithemelimit”. Por ne kemi popullin opozitar që është më i madh se populli i “Rithemelimit”.

Floriana Garo: Mendon që kjo është protestë e “Rithemelimit” apo është protestë e popullit opozitar?

Redi Shehu: Për mendimin tim, kjo nuk është protestë e popullit opozitar, por e “Rithemelimit”. Në 7 Korrik të 2022-shit, “Rithemelimi” ka pasur shumë më tepër njerëz se kaq.

Gazment Bardhi: Nuk është e vërtetë. Kjo është protestë më e madhe se e 7 Korrikut, me mijëra protestues më shumë.

Redi Shehu: Mendoj që kjo protestë bëri mirë, e riorganizoi “Rithemelimin” edhe njëherë, rikonfirmoi Berishën si lider absolut i “Rithemelimit”, rikonfirmoi Bardhin si person që di dhe mundëson të bëjë aktivitetin e kësaj natyre sepse është i pari aktivitet që bëhet pa prezencën e Berishës dhe kjo për Bardhin është një gjë e mirë.

/tvklan.al