Rihapet Disneyland i California-s

Standing in front of Sleeping Beauty Castle at Disneyland Park, Mickey Mouse, Minnie Mouse and their pals welcome visitors from all over the world. Combining classic favorites and exciting additions, the Disneyland Resort is an essential part of a Southern California vacation. (Joshua Sudock/Disneyland Resort)


Rihapet Disneyland i California-s

13:23 01/05/2021

Vizitorët ndryshe nga vitet e kaluara nuk do të kenë mundësi që të përqafojnë Mickey Mouse

Me maska, kontrolle temperature dhe pa përqafime me Mickey Mouse. Këto janë disa prej rregullave të vendosura për vizitorët në Disneyland në California.

Parku Walt Disney u rihap për herë të parë në më shumë se një vit. Nën udhëzimet e pandemisë së koronavirusit, “Vendi më i Lumtur në Tokë” u hap vetëm për banorët e California-s dhe kapaciteti u kufizua në 25% për të lejuar distancën shoqërore.

“Ishte vërtet mirë të kthehesha dhe anëtarët e kastit ishin aq mirëseardhës”, tha Lauren Anglia, një nga vizitorët.

Vizitorëve të moshës 2 vjec e lart, iu kërkua të mbanin maska ​​për fytyrën dhe nuk kishte asnjë nga përqafimet e zakonshme me personazhe të veshur si Mickey Mouse dhe Snow White. Nuk do të ketë parada, dhe shfaqjet e fishekzjarreve natën për të parandaluar kështu turmat.

Jocelyn Bonilla, e cila ishte në mesin e më shumë se 28,000 punonjësve të parkut të Disney të SHBA-ve që u nxituan gjatë mbylljes së gjatë, ishte e lumtur që u kthye.

Biletat për në Disneyland janë shitur deri në mes të Qershorit, sipas sistemit të rezervimeve në internet të parkut. Disneyland, e vendosur 35 milje në jug të Los Angeles në Anaheim, u hap në 1955.

Walt Disney mbylli parqet e saj tematike në të gjithë botën në mars 2020 për të frenuar pandeminë COVID-19. Disneyland Paris aktualisht është mbyllur. Parqet e Disney-t në Shangai, Tokio dhe Hong Kong janë të hapura.

Klan NewsTë ngjashme