Roboti Asimo refuzon t’i japë dorën MerkelRoboti Asimo refuzon t’i japë dorën Merkel

11:07 10/03/2015

 

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk u ndje aspak mirë kur roboti i famshëm Asimo, refuzoi t’i jepte dorën në praninë e dhjetëra të pranishmëve.

Merkel-Asimo

Kancelarja ndodhej në Miraikan, Muzeu Kombëtar i Shkencës në Tokio, Japoni, ku gjigandi i Honda po bënte një prezantim të robotit.

merkel-asimo

Teksa pa humanoidin të luante me top dhe të kërcente, e mahnitur nga performance e tij, Merkel iu afrua për ta përgëzuar dhe për t'i dhënë dorën, por pa sukses.

tvklan.al


Të ngjashme