Rrahmani nuk debuton me Kosovën në Kualifikueset e BotëroritRrahmani nuk debuton me Kosovën në Kualifikueset e Botërorit

21:50 25/03/2021

Amir Rrahmani u largua nga ekipi i Përfaqësueses së Kosovës të mërkurën për shkak të një dëmtimi në muskul dhe tashmë është kthyer në Itali.

Qendërmbrojtësi kosovar ka humbur dy fitoret e fundit të Napolit kundër Milanit dhe Romës në Serie A, për shkak të dëmtimit dhe Kosova duket se ka vendosur ta dërgojë atë përsëri në Napoli.

Ndaj Rrahmani nuk do të jetë në dispozicion për dy ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës kundër Spanjës dhe Suedise këtë muaj.

Sipas mediave italiane, ish-mbrojtësi i Hellas Verona është dërguar përsëri në Itali për të vazhduar programin e rimëkëmbjes në klubin e tij.

Rrahmani ka luajtur vetëm 13 ndeshje konkurruese që nga transferimi i tij ne Pertonopei  verën e kaluar dhe nëntë prej tyre janë në Seria A.

Klan NewsTë ngjashme