Rrëzohet helikopteri, vdes pilotiRrëzohet helikopteri, vdes piloti

18:24 30/05/2018

Britani- Një helikopter është rrëzuar në Yorkshire në pjesën veriore. Mësohet se helikopteri është rrëzuar në një fushë.

Nga informacionet mësohet se në helikopter ishte vetëm piloti dhe ka gjetur vdekjen, por nuk bëhet ende i ditur identifikimi i tij, shkruan BBC.

Zyrtarët e policisë kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes. Ekipet e zjarrit dhe të ambulancës gjithashtu janë të pranishme.

Policia nuk ka ende një informacion lidhur me ngjarjen dhe arsyet e rrëzimi të helikopterit./

tvklan.al
Të ngjashme