Rrëzohet helikopteri ushtarak, asnjë i mbijetuar

Rrëzohet helikopteri ushtarak, asnjë i mbijetuar

13:23 15/09/2018

Një helikopter ushtarak është rrëzuar për shkak të një problemi teknik dhe si pasojë kanë humbur jetën 5 ushtarë. Ngjarja ndodhi në provincën Farah në perëndim të Afganistanit.

Në një deklaratë nga Ministria afgane e Mbrojtjes thuhet se helikopteri ushtarak është përplasur në tokë pak kohë pasi është nisur nga qarku Bala Buluk në Farah.

Më tej bëhet e ditur se helikopteri i rrëzuar ka shpërthyer dhe se 5 ushtarë që ndodheshin në të kanë humbur jetën.

Ekipet përkatëse janë dërguar në rajon për hetimin e rastit. Në një deklaratë nga talebanët pretendohet se helikopteri është qëlluar nga militantët./AA

LAJMET
Të ngjashme
UKT