Rrjedhja e gazit shkatërron pallatin

Posta

Rrjedhja e gazit shkatërron pallatin

11:31 20/06/2019

Një rrjedhje gazi është bërë shkak për shembjen e një ndërtese dykatëshe, që shkaktoi vdekjen e të paktën 3 personave në Itali. Forcat e emergjencave nxorën trupat e pajetë të një çifti që jetonte në katin e dytë dhe një personi të tretë, me aftësi të kufizuara, i cili u gjet poshtë rrënojave.

Ngjarja ndodhi në qytezën e Goricias, në verilindje të Italisë, rreth orës 4 të mëngjesit të së enjtes. Banorët e qytezës thanë për mediat se u çuan nga gjumi të tmerruar, pasi menduan fillimisht për një tërmet.

Autoritetet italiane njoftuan se sasia e gazit të mbledhur ishte e madhe, duke shkatërruar të gjithë ndërtesën. Pista kryesore e hetimit është përqendruar te shkeljet teknike të firmave të gazit, pasi sipas dëshmitarëve në zonë kishin nisur punimet për të rinovuar linjën.

Tv Klan


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT