Rudina – Emisioni 13 Maj 2020Rudina – Emisioni 13 Maj 2020

19:20 13/05/2020

Rriten kerkesat per divorce gjate karantines!

Lajmi i parë i shtimit të divorceve nga karantinimi erdhi nga Kina. Mediat raportuan se në një pjesë të mirë të Kinës është rritur ndjeshëm numri i divorceve. Kjo sepse njerëzve i është dashur të qëndrojnë të izoluar dhe ndoshta gjatë kësaj kohe kanë kuptuar se nuk janë të duhur për njëri tjetrin. Denisa Daka, avokatja thote se ne keto muaj karantinimi ka patur 30 kerkesa divorci, nje shtim i numrit te tyre ne krahasim me muajt e tjere.

Meri Shehu: Ja cfare do te ndodhe pas 13 majit!

Astrologia Meri Shehu renditi këtë të mërkurë në emisionin “Rudina” në Tv Klan, shenjat që sipas saj do të sprovohen më shumë gjatë kësaj vere.

Një ndikim jo të vogël në marrëdhëniet ndërpersonale dhe erotike, sipas saj do të ketë edhe karantina.

Në planin personal, erotik, se njerëzit tani që kanë dalë nga karantina, marrëdhëniet personale kanë filluar të sforcohen disi, sepse bashkëjetesa në një shtëpi fillon e nxjerr edhe probleme. Kur nuk del, kur nuk harxhon energji… tashmë do të preken disa shenja pak më fuqishëm dhe më me vështirësi. Cilat janë këto shenja? Janë Binjakët, që e theksova, përballë Binjakëve ndodhen Shigjetarët. Shigjetarët ndoshta do të jenë një nga shenjat që do të sprovohen më shumë këtë verë, përsa i përket marrëdhënieve të ngushta me të tjerët, sidomos marrëdhënieve në çift. Pra diagonalja Binjakë-Shigjetarë do të jetë shumë e sprovuar. Por edhe diagonalja Virgjëreshë-Peshq. Duhet të jenë shumë të vëmendshëm në marrëdhëniet personale dhe ekonomike, mund të kenë më shumë ngatërresa, keqkuptime dhe vonesa në përgjithësi”, tha Meri Shehu. /tvklan.al

Recete e embelsires me dardha nga Juliana Pasha!

Këngëtarja Juliana Pasha është angazhuar në punët e restorantin e saj “New Patricia”. E kemi parë Julianën duke gatuar në restorantin e saj. Gjatë kësaj periudhe klabi “La la land” ka qenë mbylluar ndërsa restoranti “New Patricia” këto ditë ka nisur punën nëpërmjet sherbimit Delivery, që nga dita 11 Maj.

Juliana Pasha do të gatuajë një recetë me dardhë!Të ngjashme