Rudina – Emisioni 14 Shtator 2021


Rudina – Emisioni 14 Shtator 2021

18:44 14/09/2021

Jam gay, por e dua gruan me shume sesa burrat/ Rrefimi prekes dhe mesazhi artistik i makeup artistit.

Dhuna ndaj grave është një nga fenomenet me të rënda, me cilin përballet sot shoqëria shqiptare. Ajo është e përhapur kudo, si nga pikëpamja fizike, ashtu dhe nga ajo psikologjike. 

Sot, do të flasim pikërisht për dhunën ndaj gruas dhe vajzave e do të ndalemi pak më gjatë tek dy rastet e fundit tragjike të dy vajzave të reja, jeta e të cilave u pre në mes në moshë shumë të re.Të gjithë u tronditëm nga rasti i 23vjeçares nga Fieri, Sabrina Bengaj, e cila u vra nga ish-bashkëshorti i saj dhe për rastin e 18-vjeçares nga Ferizaj i Kosovës, Marigona Osmani, e lënë pa jetë në dyert e spitalit…Raste të tmerrshme që vërtetojnë edhe më shumë se dhuna është një fenomen që duket se nuk po zbehet aspak në shoqërinë shqiptare. 

Skype me Redina Trieshi/ Nga “Gjeniu i vogel” tek kenga me Vedat Ademin.

Në pjesën e dytë të emisionit do të kemi një lidhje skype në Neë York, ku do të lidhemi me një këngëtare të re, e cila ka një vokal mjaft melodioz dhe duket se premton shumë në tregun muzikor shqiptar…E ka nisur në fakt rrugën e muzikës që në moshë të vogël, madje ka qenë pjesë e kompeticionit muzikor, në edicionin e tij të pestë “Gjeniu I Vogël”.Të ngjashme