Rudina – Emisioni 16 Shtator 2020


Rudina – Emisioni 16 Shtator 2020

18:49 16/09/2020

“Ego”/ Eranda Libohova prezanton kengen e re!

Libohova ka festuar ditëlindjen  në datën 11 shtator  (51 vjece)

Xhirimi i klipit ne Lumin e Shales  “Kam vuajtur sepse kam ecur 1 orë e gjysmë në lum, nuk e dija që do hyja e do dilja aq shumë herë, hiq sandalet, vish sandalet…”

Eranda tregon se edhe diellin nuk e kishin në favor sepse iu binte në fytyrë gjatë gjithë kohës.

Eranda ka thene se me tekstin e kesaj kenge ka qene ‘nje dashuri me shikim te pare’.

Eva dhe Brizida shoqet e Erandes,  Eva eshte shoqja e çerdhes ndersa me Briziden janë njohur në gjimnazin Qemal Stafa, videon e kanë xhiruar tek gjimanzi.

Video me centron nga instagrami Eranda po kendon ‘ky qyeti ynë plot me djem beqarë në mos njëri tjetri mua moj do më marrë’ , në fund të videos dhe një djalë që duhet te jete komshiu. Shkruan: ‘Eh moj teto Ollge, me keto duar e kam bere kete centron’

Eranda ka postuar nje foto ne Instagram bashke me Rosela Gjylbegun ku thote per fillime te reja, nje bashkepunim i ri.

Kënga  ‘Mijëra zëra në zërin tim’ e marre nga Instagrami i Erandës  është nga provat e festivalit dhe Eranda e ka pare per here te pare pas 31 vitesh kete xhirim.

Eranda Libohova performon “Pres te me thermosh”!

Ajo është një këngëtare me stil unik, balada të ndiera, një zë që nuk mund ta harrosh, elegante dhe moderne. Energjia pozitive e saj rrezaton kudo ku ndodhet. Kemi më shumë se 3 dekada që e dëgjojmë muzikën e saj të kuruar në detaje dhe gjithmonë na surprizon me hitet që ofron për publikun. “Ego” është kënga më e fundit që do promovojë sot në studio, hiti I kësaj vere nga këngëtarja Eranda Liibohova.

Eni Shehu: Jeta ime mes televizionit dhe kinemase!

‘Ndërkombëtarët’ është një dramë e realizuar mbështetur në librin e Ylljet Aliçka “Rrëfenjë me ndërkombëtarë”, ku përshkruhen marëdhëniet që ka populli shqiptar me ndërkombëtarët. Regjisori Pluton Vasi dhe skenaristi Ylljet Aliçka, në këtë pelikul shfaqin intrigat groteske dhe dritë-hijet e mëdha që shoqëron përfaqësuesit e strukturave perëndimore në vendet  Lindjes. Personazhi kryesor u interpretua nga aktori Eni Shehu. (Roshi)

 “Love Likes Tirana” seriali i transmetuar ne ëeb ne Hostel by Anabel. Eni ka qene ne rolin e Klajdi bashkeshorti i ‘Zoit’ Megi Pojanit.

Eni eshte shprehur se ka deshire bashke me motren te bejne nje projekt se bashku. Blerina Shehu eshte moderatore ne RTSH.
Të ngjashme