Rudina -Emisioni 25 Nentor 2019

Rudina -Emisioni 25 Nentor 2019

19:06 25/11/2019

Blerina Kllokoqi Rugova – Stiliste

Petrit Kllokoqi – Sipërmarrës

Blerina Kllokoqi Rugova është një stiliste shume e njohur, me bashkëpunime ndërkombëtare duke bërë që brendi i saj të kaloj kufijtë. E ftuar në emisonin “Rudina”, së bashku me vëllain e saj,  Petrit Kllokoqi, ata kanë folur më tepër për marrëdhënien e tyre por jo vetëm.

Blerina ka dalluar gjithmonë me stilin e saj ku ka bërë veshje për Atifete Jahjaga gjatë mandatit të saj, si dhe për Rita Orën në mbrëmjen gala, si dhe muzikantën dhe producenten e njohur amerikane Jon Mack. Gjithashtu Blerina ka veshur, Inva Mulën, Emina Cunmulaj, Ermonela Jaho, por edhe për këngëtaret e njohura Dafina Zeqiri dhe Morena Taraku.

Për marrëdhënine me vëllain e saj shprehet: Unë dhe Petriti kemi qenë shumë të lidhur me njëri tjetrin. Mami gjithmonë për çdo gabim të tijin më bërtiste mua, se më thoshte ti e ke mësuar. Unë e kam pasur gjithmonë krahë dhe ai më ka pasur krah.

Blerina ka dizenjuar fustanin e  nusërisë së Elia Zaharia si dhe të Marina Vjollcës. Ku fustani i nusërisë së Elias është cilësuar si më i miri nga Revista Gjermane “Kurier.at”.

Në shkurt të 2019, Blerina është dekuruar nga presidenti Hashim Thaci me medalje presidenciale, si stiliste shumë e suksesshme brenda dhe jashtë kufijeve.

Në prill të 2019, prezantuesja e famshme amerikane, Joseline Hernandez, është veshur me krijimet e stilistes së njohur kosovare, Blerina Kllokoqi-Rugova.

Blerina ka marrë një dedikim të vecantë nga aktorja me famë botërore Angelina Jolie. Ajo i ka dhuruar një autograf me dedikim disa vite më parë, ku shkruhet “Me dashurinë dhe respektin tim për Blerinën”

Blerina Rugova ka stiluar fustanet e nusërisë së bashkëshortes së Petriti, Erzës. 6 fustane të vecante ku, një ndër fustanet është filluar në shkurt të 2019 dhe është mbaruar në mars.

Ajo është e martuar prej 10 vitesh me djalin e Ibrahim Rugovës, Mendim Rugovën, ku nga kjo martesë kanë dy fëmije, një djale dhe një vajzë./tvklan.al

Donjeta Zeqa – Drejtuesen e Europa Donna Albania

Daniel Çakçiri – Drejtori i Shitjeve me Pakicë dhe Marketingut


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi