Rudina – Emisioni 7 Korrik 2021


Rudina – Emisioni 7 Korrik 2021

19:02 07/07/2021

Dashuri me shikim te pare/ Si ma mori zemren vajza nga Ukraina.

Në këtë pjesë të parë do të sjellim një histori mjaft të bukur dashurie e cila sapo e dëgjon ngjason me atë të filmave. Ata janë pare rastësisht ne rrugicat e Kievit, ka qenë dashuri me shikim të parë. Bëhet fjalë pikërisht për historinë e Tatjanës, një zonjë nga Rusia e cila u dashuria me një djalë shqiptar, Bledin dhe tashmë jetojnë në Shqipëri, ku kanë krijuar familjen e tyre, janë prindër të 3 vajzave. 

Prej disa vitesh kanë ndërtuar jetën e tyre në Tiranë, kanë një  agjencie turistike ku sjellin turistë rusë për të kaluar pushimet ne vendin tonë. Gjithashtu Bledi është dhe Konsull Nderi i Ukrainës në Shqipëri e ndërsa Tatjana është kthyer në promovuese të Shqipërisë në vendet rusisht folëse.

Vere 2021: Tendencat e flokeve dhe make up-it.

Surprizat e finales se “Miss Universe Albania & Kosovo 2021”.

Vera ka ardhur, dita është më e gjatë dhe kjo na jep mundësinë që të dalim më shumë dhe të eksperimentojmë në look, kryesisht në flokë dhe make up. Se si janë trendet e verës, ngjyrat e flokëve, stilet, tonet e make up-it dhe tendencat do të i tregojnë të ftuarit e sotëm . 


Të ngjashme