Rudina – Emisioni 8 Dhjetor 2020Rudina – Emisioni 8 Dhjetor 2020

18:59 08/12/2020

Mjeku Pipero: Ja kur do te filloje vaksinimi anti-covid ne Shqiperi.

Vaksina anti-covid, ka qenë tema më e diskutuar e këtyre ditëve të fundit dhe lajmi i mirë është që tashmë ka filluar të shpërndahet edhe për popullsinë e gjerë. Britanina e Madhe ka qenë e para që ka nisur vaksinimimin, ç’ka e bën Britaninë e Madhe të parin vend në Europë që nis vaksinimin anti-covid.

Por për të treguar si është situata në vendin tonë dhe cfarë po ndodh aktualisht me koronavirusin Pëllumb Pipero ka qenë i ftuar në studion e Rudina Magjistarit në Tv Klan. I pyetur nëse është pro dhe a do e bënte vaksinën, Pipero shprehet shumë optimist dhe se do ishte një nga të parit që do e aplikonte atë.

Rudina Magjistari: A jeni ju pro vaksines, do e bënit ju?

Pëllumb Pipero: Mundësia për të pasur bota dhe mjekësia një vaksinë para fundit të këtij viti dhe në fillim të vitit të ardhshëm, është lajmi më i madh dhe më i mirë që bota merr në pragun e festave të fundvitit. Është një lajm jashtëzakonisht i mirë dhe i rëndësishëm për ne. Dalja në qarkullim e vaksinës fillon fundin e pandemisë dhe kjo është mëse e sigurt.

Sinqerisht do jem ndër të parët që do ta aplikoj vaksinën sepse kam besimin e plotë se së pari vaksina është zgjidhja e kësaj pandemie. Së dyti vaksinat janë mjaft të sigurta dhe mbi të gjitha ndryshe nga vaksinat e tjera, kjo është më efikase rreth 94%. Për të gjitha këto arsye jo vetëm që është një lajm i mirë apo që shënon fillimin e fundit të kësaj pandemie dhe unë do jem midis atyre jo vetëm si bluzë e bardhë por edhe si qytetar për ta aplikuar vaksinën jashtë dhe larg çdo skepticizmi të mundshëm që për fat të keq që edhe midis nesh në vendin tonë nuk mundon. /tvklan.al

6 semundje mendore, qe i marrim si tipare te karakterit.

Shumë shpesh ne i shpjegojmë veprimet e një personi sipas karakterit. Por çfarë ndodh nëse ka më shumë gjëra që fshihen pas kësaj. Ne sot do të komentojmë 10 tipare të personalitetit që mund të shkaktojnë probleme tek njerëzit nëse nuk i kontrollojnë ato.

Megatek/ “Shkruaji Babagjyshit online”.

Kemi mberritur ne hapsiren dedikuar Babagjyshit Online. 

Sic e kemi prezantuar qe nga 1 dhjetori dicka fantastike po ndodh ne Megatek per femijet deri ne 7 vjec. Permes platformes Shkruaji Babagjyshit Online ne ëëë.megateksa.com femijet e ndihmuar nga prinderit mund ti shkruajne Babagjyshit letren e tyre dhe te qendrojne ne pritje per marrjen e dhurates…

Nderkohe, dhuratat tashme kane filluar te shperndahen…Babagjyshi Megatek  dhe ekipi itij I elfëve postarë po kalojnë ditë shumë të ngarkuara pune, por edhe duke bere te lumtur shume femije…

Shohim se ku ka qene Babagjyshi Online i Megatek…


Të ngjashme