“Rusia po lufton një nga ushtritë më të forta dhe më të stërvitura”
“Rusia po lufton një nga ushtritë më të forta dhe më të stërvitura”

10:46 20/05/2022

Senatori rus Frants Klintsevich ka pohuar se përparimi i ngadaltë i vendit të tij në Ukrainë është për shkak se forcat e Moskës po luftojnë ushtarët “me të njëjtin mentalitet si i yni”..

Duke folur në televizionin shtetëror rus, Klintsevich tha se “operacioni special ushtarak” i Rusisë po vazhdonte “me mjaft vështirësi”.

Ai e quajti ushtrinë e Ukrainës “një nga ushtritë më të forta dhe më të trajnuara” dhe tha “ne po luftojmë kundër ushtarëve dhe oficerëve rusë”./tvklan.al

Të ngjashme