Sali Berisha takim me intelektualët (28 tetor 1998) – TV KLAN

Sali Berisha takim me intelektualët (28 tetor 1998)

Sali Berisha, lideri i partisë më të madhe opozitare në  vend është takuar me intelektualët e Tiranës. Ka qënë ky një takim-debat i organizuar në sallën e Pallatit të Kulturës.  Mes intelektualëve të shumtë ndodheshin dhe liderat demokratë dhe ato të Bashkimit për Demokraci. Berisha e nisi fjalimin e tij me një thirrje për të gjithë të pranishmit në sallë por jo vëtëm, që të nxjerrin Shqipërinë nga kriza. Takime të tilla Partia Demokratike po i kryen në të gjitha qytetet e Shqipërisë.

Pamje nga takimi i Sali Berishës me intelektualët, në sallën e Pallatit të Kulturës./tvklan.al

Gazetare : Holta Zhiti

Kategori
Lajme Arkiva
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione