Sali Shehu kryetar i FRD-së pas ikjes së TopitSali Shehu kryetar i FRD-së pas ikjes së Topit

19:10 05/03/2021

Asambleja kombëtare e kësaj partie miratoi marrëveshjen me PD

Pas dorëheqjes së Bamir Topit, Fryma e Re Demokratike ka zgjedhur kryetar të saj, Sali Shehun që deri më tani mbante postin e Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie.

Shehu, i cili përfaqësoi FRD në negociatat me Partinë Demokratike për koalicionin, do e drejtojë këtë forcë politike deri në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit.

Asambleja Kombëtare e FRD-së, ka miratuar këtë të premte dhe marrëveshjen politike të koalicionit me PD.

Klan NewsTë ngjashme