Çifti i bashkëshortëve sjellin komedinë martesore të Neil Simon

Sarah Jessica Parker bëri debutimin e saj në West End, ndërsa solli në Londër një ringjallje në Broadway të shfaqjes “Plaza Suite” bashkë-yllin Matthew Broderick njëkohësisht edhe bashkëshorti i saj.

Të martuar prej kohësh në jetën reale, Parker dhe Broderick thanë se u pëlqen të performojnë së bashku pavarësisht nga betejat martesore të tre çifteve të trilluara që portretizojnë në komedinë me tre akte të viteve 1960 të Neil Simon.

As aktorja e “Sex and the City” dhe as Broderick nuk janë të panjohur për aktrimin në skenë. Broderick, i njohur për filmin “Ferris Bueller’s Day Off”, ka fituar dy çmime Tony dhe performoi për herë të fundit në kryeqytetin britanik në vitin 2019.

Aktorët dhe miqtë e Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick mbërritën për shfaqjen gala për të shijuar performancën e çiftit. “Plaza Suite” në Teatrin Savoy zgjat deri më 13 Prill.

Klan News