Sekreti i miqësisë në moshën e tretë: Nuk jemi xheloze dhe të djallëzuara


Sekreti i miqësisë në moshën e tretë: Nuk jemi xheloze dhe të djallëzuara

19:18 26/09/2020

Nëntë anëtaret e Shoqatës së Pensionistëve kanë treguar sot tek emisoni “Rudina” në Tv Klan sekretin e miqësisë së tyre. Nënkryetarja e kësaj shoqate, Llambrini Gjinari tha se ato nuk janë xheloze me njëra tjetrën dhe nuk janë të djallëzuara.

Më tej ajo shtoi se çdo gjë që kanë ia thonë njëra-tjetrës në sy dhe mundohen që me të gjitha mundësitë që kanë të ndihmojnë ato që kanë nevojë.

Sekreti është se ne nuk jemi xheloze dhe nuk jemi të djallzuara. Nëse nuk ka ndonjë ne ia themi në sy njëra tjetrës. Ose çfarë ke, nëse ke ndonjë hall në shtëpi ma trego se mund të të ndihmojë. Unë me anë materiale nuk mund ta ndihmojë, por me anë morale. Këto gjëra në jetë janë ndodhin. Ne jetën nuk kemi të siguritë me këto gjëra që ndodhin”, u shpreh Gjinari.

Ato treguan se si ia dalin që të bëjnë udhëtimet, dhe thanë kanë një agjenci që i ndihmon dhe u bën gjithmonë ulje./tvklan.alTë ngjashme