Policia e Sarandës ka sekuestruar 15 kallëpe tritoli me peshë 6 kilogramë në qytetin e Sarandës. Eksplozivi u gjet i fshehur në disa shkurre në “Rrugën e Kasolles” në lagjen Nr.4 të qytetit.

Policia kishte marrë informacione për tritolin të fshehur në atë lagje, e ndarë në dy qese plastike.

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e rrethanave, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

/tvklan.al