Seriali i Game of Thrones “House of the Dragon” fillon xhirimetSeriali i Game of Thrones “House of the Dragon” fillon xhirimet

15:25 29/04/2021

Seriali i Game of Thrones, “House of the Dragon”, ka filluar sërish xhirimet në Cornwall. Producenti HBO konfirmoi këtë javë se xhirimet janë në proces.

Seriali i ri është vendosur 300 vjet para ngjarjeve të Game Of Thrones dhe do të tregojë historinë e familjes Targaryen në një kohë para se dragonjtë të zhdukeshin. Seria e fundit bazohet në romanin e zjarrit dhe gjakut të autorit George RR Martin 2018.

HBO zbuloi fotografi të prapaskenave të kastit në një mbledhje duke ruajtur distancën sociale.

Paddy Considine është zgjedhur si King Viserys Targaryen, pasardhësi i fronit Westeros, me Olivia Cooke si Alicent Hightower, vajza e Otto Hightower (Rhys Ifans), i cili është Dora e Mbretit.

Matt Smith do të interpretojë Princin Daemon Targaryen (vëllai i vogël i King Viserys), i cili Otto beson se është një kërcënim për mbretërimin e mbretit të ri Viserys. Emma D’Arcy është Princesha Rhaenyra Targaryen, një dragonrider.

Gjithashtu pjesë e personazheve dhe kastit janë Lord Corlys Velaryon (Steve Toussaint), zoti i Shtëpisë së Valaryon dhe një detar-aventurier; Princesha Rhaenys Velaryon (Eve Best) e cila është gjithashtu dragonrider; Mysaria (Sonoya Mizuno); dhe Ser Criston Cole (Fabien Frankel) i cili është djali i kujdestarit të Zotit të Blackhaven.

House of the Dragon, e filmuar kryesisht në Mbretërinë e Bashkuar, do të fillojë transmetimin e saj në 2022 në platformën HBO Max dhe sezoni i parë do të ketë dhjetë episode. /tvklan.alTë ngjashme