Serie A, pas 51 vitesh asnjë barazim në debutim

Serie A, pas 51 vitesh asnjë barazim në debutim

13:23 16/08/2022

Fitore për 8 skuadrat e para të sezonit 2021/22

Për të katërtën herë në historinë e kampionatit italian, shenja X mungon në ndeshjet e javës së parë. Të gjitha më të mirat e sezonit të kaluar morën tre pikët.

Dita e parë e kampionatit të Serie A 2022/23 hyn në histori me dy të dhëna statistikore interesante.10 ndeshjet e para të sezonit përfunduan pa asnjë barazim. Kjo është hera e katërt që ndodh në historinë e Serisë A. Më parë kishte ndodhur në sezonin 1933/34, 1934/35 dhe 1971/72.

Përveç kësaj, skuadrat që përfunduan kampionatin e kaluar në tetë vendet e para të renditjes, arritën të gjenin sukses në debutimin e tyre në kampionatin e që sapo nisi.

Për shkak të golavarazhit në fitoret e javës së hapëse të sezonit, Napoli është në vendin e parë të renditjes. Ndjek Juventus, Milan, Atalanta, Fiorentina dhe Inter.

Serie a – Java 1

1 Napoli          3             

2 Juventus       3     

3 Milan           3     

4 Atalanta       3     

5 Fiorentina    3     

6 Inter             3     

Tv Klan

Të ngjashme