SHBA, Obama shpall gjendjen e emergjencës në TeksasSHBA, Obama shpall gjendjen e emergjencës në Teksas

17:15 30/05/2015 texas

Presidenti amerikan Barak Obama shpalli gjendjen e emergjencës në disa zona të Teksasit, që prej ditësh janë paralizuar nga reshjet e dendura të shiut dhe përmbytjet. Moti i keq, i paprecedentë, i ka marrë jetën rreth 30 personave. Përmbytjet kanë dëmtuar infrastrukturën, ndërsa janë evakuuar shumë banorë.

Tv Klan


Të ngjashme