Shell eksplorim intensiv në vendin tonë, Rama: Presim me padurim një lajm të mirë në fillim të vitit tjetër
Shell eksplorim intensiv në vendin tonë, Rama: Presim me padurim një lajm të mirë në fillim të vitit tjetër

19:23 04/07/2022

Kryeministri rendit projektet e rëndësishme holandeze në vendin tonë

Kryeministri Edi Rama, krah homologut të tij holandez, Mark Rutte vlerësoi mbështetjen e Holandës dhe renditi disa prej investimeve më të rëndësishme holandeze në vendin tonë.  

“Falë këtyre marrëdhënieve dypalëshe ne shohim më shumë nga Holanda në vendin tonë, renditet tashmë mes investuesve më të mëdhenj në vendin tonë. Kemi Shellin dhe me shpresë presim me padurim një lajm të mirë në fillim të vitit tjetër, falë një eksplorimi intensiv që Shell po bën në vendin tonë. Nëse do të jetë kështu, atëherë do të kemi për të festuar jo vetëm për Shqipërinë, por për të gjithë rajonin në këto kohë të vështira për energjinë dhe për burimet e reja”.

“Në të njëjtën kohë, presim të shohim të materializuar e të vazhdojë bashkëpunimi mes aeroportit të Tiranës dhe Schiphol, ashtu siç po presim me padurim për zhvillimin e një projekti të ri të portit të ri tregtar ushtarak të Shqipërisë që është konceptuar dhe projektuar nga një prej ekselencat holandeze”.

“Jam shumë mirënjohës personalisht Markut për përpjekjet e tij serioze dhe bujare për të shtyrë Ballkanin Perëndimor më shumë drejt Europës. Dhe për të nxitur më tej Shqipërinë dhe RMV, ndërkohë që ne kemi bërë detyrat tona”, tha Rama./tvklan.al


Të ngjashme