Shije Shtëpie – Emisioni 14 Janar 2022


Shije Shtëpie – Emisioni 14 Janar 2022

14:28 14/01/2022

#JoniAlushi #NereidaLlaha #AlbanaCaushaj#ShijeShtëpie në #TvKlan. Emision edukues, informues & argëtues me znj. Vjollca dhe Katerina Trungu. Çdo ditë me recetat e thjeshta dhe mbi të gjitha ekonomike te znj. Vjollca duke edukuar amvisat si të ushqehemi shëndetshëm. Rubrika të ndryshme me të ftuar specialë me këshilla të thjeshta praktike, të kuptueshme nga të gjithë, për çdo aspekt të të përditshmes. Argëtim, me muzikë dhe quiz, lojëra gjithëpërfshirëse që të japin atë dëshirën për të luajtur dhe për të komunikuar live me Katerinën dhe të ftuarit e saj.

2 receta nga Znj.Vjollca

Supë me pulë

400 gr mish pule
2 karrota mesatare
1 qepë të vogël
2 thelpinj hudhër
1 lugë gjelle gjalpë
2 lugë gjelle vaj ulliri
1 ½ lugë gjelle miell
Majdanoz

Miks perimesh në furrë

3 speca
1-2 kunguj të njomë
1-2 patëllxhanë
3 domate
Kripë dhe piper të zi
2 thelpinj hudhër
Erëza italiane
2 lugë gjelle parmixhan të grirë
Vaj ulliri
Borzilokë
125 gr mozzarella

Cila është rraca më inteligjente e qenve?

Si ndikon trafiku i përditshëm në psikologjinë tonë?

Instruktore autoshkolle, ju prezantojmë me gruan nga Rrësheni
Të ngjashme