Të ftuar:

Tea Shehu – Endokrinologe

Në Skype: Hyrida Basha – Nutricioniste

#ShijeShtëpie në #TvKlan. Emision edukues, informues & argëtues me znj. Vjollca dhe Katerina Trungu. Çdo ditë me recetat e thjeshta dhe mbi të gjitha ekonomike te znj. Vjollca duke edukuar amvisat si të ushqehemi shëndetshëm. Rubrika të ndryshme me të ftuar specialë me këshilla të thjeshta praktike, të kuptueshme nga të gjithë, për çdo aspekt të të përditshmes. Argëtim, me muzikë dhe quiz, lojëra gjithëpërfshirëse që të japin atë dëshirën për të luajtur dhe për të komunikuar live me Katerinën dhe të ftuarit e saj.

2 receta nga Znj.Vjollca

Japrakë me gjethe rrushi

30 gjethe rrushi
1 tufë spinaq (300-400 gr)
I tufë qepë të njoma (vetëm bishtat)
2 filxhanë oriz
Rigon
Piper i zi
Piper i kuq
Majdanoz
Vaj ulliri
Kripë

Sheqerpare dibre

1/2 kg miell
1/2 kg gjalpë
5 kokrra vezë (të verdhat)

Shërbeti
1/2 l ujë
1/2 kg sheqer
Pak limon

Shtohen të rinjtë me diabet në Shqipëri, si të kujdesemi

Diabeti dhe lidhja e tij me ushqimin, ku duhet të tregojmë kujdes

A ka diabet nipi 10 vjeç, 60 kg? Gjyshja e shqetësuar

/tvklan.al