Shije Shtëpie – Emisioni 29 Korrik 2022

Shije Shtëpie – Emisioni 29 Korrik 2022

13:07 29/07/2022

#ShijeShtëpie në #TvKlan. Emision edukues, informues & argëtues me znj. Vjollca dhe Katerina Trungu. Çdo ditë me recetat e thjeshta dhe mbi të gjitha ekonomike te znj. Vjollca duke edukuar amvisat si të ushqehemi shëndetshëm. Rubrika të ndryshme me të ftuar specialë me këshilla të thjeshta praktike, të kuptueshme nga të gjithë, për çdo aspekt të të përditshmes. Argëtim, me muzikë dhe quiz, lojëra gjithëpërfshirëse që të japin atë dëshirën për të luajtur dhe për të komunikuar live me Katerinën dhe të ftuarit e saj.

Pulë e zierë me verë të kuqe nga Znj.Vjollca

800 gr-1 kg mish pule
1 qepë
1 karrotë
2 degë selino
3 thelpinj hudhra
1 degë rozmarinë
120 ml verë të kuqe
1 spec pikant
1 gotë pure domate (200 gr)
Vaj ulliri
Kripë dhe piper të zi
Opsionale 100 gr ullinj të zinj

Ëmbëlsirë e shpejtë në tigan me banane nga Znj.Vjollca

2-3 banane (të pjekura)
1 lugë gjelle gjalpë
1 lugë gjelle sheqer
1 vezë
50 gr sheqer
Pak kripë
50 ml vaj vegjetal
100 ml qumësht
1 lugë çaji vanilje
1 lugë çaji pluhur pjekës
130 gr miell
1 ½ lugë gjelle kakao

Çdo ditë në ekran, moderatorja në një intervistë ndryshe

Çfarë duhet të dimë për planetet, kur krijojmë një marrëdhënie?

Cilat janë kombinimet më të mira të çifteve sipas shenjave të horoskopit?

Të ngjashme