Shiste drogë, 29-vjeçarit i gjenden rreth 21 mijë Euro dhe Lekë në shtëpi


Shiste drogë, 29-vjeçarit i gjenden rreth 21 mijë Euro dhe Lekë në shtëpi

14:12 28/11/2021

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë 29 vjeçarin, A. H.

Në rrugën “Dritan Hoxha”, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit kokainë, shuma parash rreth 21.000 Euro dhe rreth 273.000 lekë (të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike) dhe një peshore elektronike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme./tvklan.al
Të ngjashme