Shiu përmbyt Vlorën, sërish – TV KLAN

Shiu përmbyt Vlorën, sërish

Probleme në lagje dhe rrugë

Reshjet e shiut gjatë natës përmbytën Vlorën. Në lagjet Pavarësia, 1 Maji, rrugët pranë Portit, si dhe pranë bibliotekës u mbuluan nga uji, duke krijuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve dhe këmbësorëve.

Probleme ka patur edhe në biznese dhe familje.

Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve në Vlorë, Dorian Xhelili thotë se është ndërhyrë në ato banesa ku ka pasur prezencë uji.

Kjo është hera e dytë brenda disa ditësh që qyteti bregdetar i Vlorës përmbytet nga rreshjet e shiut.

Tv Klan

Kategori
AktualitetTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione