Shpërthen bombola e gazit, lëndohet pronari i banesës dhe mbesa e tij

Foto ilustruese

Shpërthen bombola e gazit, lëndohet pronari i banesës dhe mbesa e tij

22:14 10/09/2020

Dy persona kanë mbetur të plagosur në fshatin Selitë të Cërrikut pasi një bombol gazi shpërtheu brenda banesës. Për pasojë, u përfshi nga flakët e zjarrit shtëpia.

Ndërsa kanë mbetur të lënduar pronari i banesës, 81-jvjeçari me iniciale I.Z. dhe mbesa e tij, K.Z. 18 vjeçe. Këta të fundit janë dërguar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. /tvklan.alTë ngjashme