Kombëtarja e femrave fitoi edhe ndeshjen e fundit kualifikuese të Europianit atë ndaj Luksemburgut me rezultatin 3-1.

Me këtë sukses vajzat kuqezi sigurojnë vendin e parë grup dhe ngjitjen në Ligën B dhe kualifikimin në fazën play off.

Në ndeshjen e luajtur të martën në stadiumin “Elbasan Arena” golat e fitores i shënuan kapitenia Megi Doçi dhe sulmueset Qëndresa Krasniqi e Fortesa Berisha.

Tv Klan