Shqipëria U21 fiton me Kosovën

Shqipëria U21 fiton me Kosovën

23:48 15/10/2019

Kuqëzinjtë triumfojnë në kualifikueset e europianit

Shqipëria e 21-vjeçarëve arriti fitoren e parë në kualifikueset e Europianit. Shpresat triumfuan në derbin me Kosovën me rezultatin 2 – 1.

Fillimisht shënuan Tafa dhe Muçolli për Shqipërinë, ndërsa pak para fundit shkurtoi diferencën Baftiu për Kosovën.

Kjo ishte përballja e parë zyrtare mes dy kombëtareve shpresa. Shqipëria me këtë fitore ka 5 pikë pas 5 ndeshjesh dhe renditet e katërta në grup, ndërsa Kosova në vendin e tretë.

Tv Klan
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi