Shqiptari fiton 1 miliardë lireta në bileta gërvishtëse (03 Nëntor 1998)

Shqiptari fiton 1 miliardë lireta në bileta gërvishtëse (03 Nëntor 1998)

11:05 03/11/1998

Nga një lojë llotarie një shqiptar nga Shkodra banues në Itali, ka arritur të fitojë plot 1 miliardë lireta. Ëndërra për të fituar milionat pa u munduar shumë ka arritur të prekë shqiptarët dhe brenda kufinjve ku duket nga fluksi i madh i blerjeve në pikat ku shiten këto bileta llotarie. Llotari sportive, bileta gërvishtëse, ngacmojnë çdo ditë dëshirën e dhjetërave njerëzve për tu pasuruar menjëherë por se sa fitojnë kjo nuk dihet. Ata vazhdojnë të luajnë me shpresën se do të fitojnë një ditë.

Pamje kioskash me bileta llotarie. Njerëz që blejnë bileta llotarie./tvklan.al

Gazetar : Eduart Frangaj

LAJMET
Të ngjashme

KPT
KPT
UKT