Shqiptari i rrezikshëm përfundon në burg, mediat në Itali: U kap në Kavajë

Shqiptari i rrezikshëm përfundon në burg, mediat në Itali: U kap në Kavajë

20:50 21/11/2020

Në datën 17 Nëntor 2020, Policia e Shtetit ka arrestuar në Kavajë një 36-vjeçar  i cili ishte në kërkim nga autoritetet në Itali.

Mediat në vend bëjnë me dije se tashmë Ardian Rrugeja, i arrestuar për llogari të gjykatës italiane do të shkojë prapa hekura.

Mësohet se Rrugeja është ekstraduar në Itali, ku do të vuajë dhe një dënim me 8 vite burgim për disa krime të kryera në vite.

Ai është ekstraduar në Itali  në bazë të një urdhri ndërkombëtar, pasi në Prill të këtij viti kërkohej nga drejtësia italiane, për disa krime të ndodhura midis 2012 dhe 2014.

Rrugjeja akuzohet se ka kryer krimi kundër pronës, plagosje si dhe trafikim droge, pasi është kapur me disa doza kokainë./tvklan.al

Të ngjashme