Një 42-vjeçar shqiptar në Greqi është arrestuar nga policia greke pasi u denoncua nga bashkëshortja e tij se ai kishte kërcënuar t’i vriste foshnjen.

Ngjarja ka ndodhur në ishullin e Kretës, dhe sipas mediave greke, gruaja 40-vjeçare, gjithashtu shqiptare, i tha policisë se 42-vjeçari kërcënoi të vriste foshnjen për shkak se po qante.

Bëhet e ditur se shqiptari ka qenë nën efektin e alkoolit. Forcat e policisë kur shkuan në vendngjarje gjetën gruan që mbante foshnjen duke u përpjekur ta mbronte.

Pasi u shoqëruar, 42-vjeçari u la i lirë por është i ndaluar për çështje administrative pasi u zbulua se nuk disponon dokumente të rregullta për të qëndruar në Greqi. /tvklan.al