Shqiptarin në Athinë e godasin me sende të forta dhe e qëllojnë me pistoletëShqiptarin në Athinë e godasin me sende të forta dhe e qëllojnë me pistoletë

09:38 16/12/2020

Një shqiptar 32-vjeçar mbeti i plagosur pasditen e së mërkurës në lagjen Peristeri të Athinës. Sipas shtypit grek, ngjarja ndodhi në një pikë të shitjes së makinave.

Raportohet se kanë qenë dy persona, të cilët i zunë pritë shqiptarit duke i dalë përpara me makinë. Fillimisht ka patur një debat verbal mes shqiptarit dhe autorëve.

Këta të fundit e goditën shqiptarin me sende të forta dhe me një dorezë grushti. Më pas njëri prej tyre e qëlloi me armë në këmbë, duke e lënë të plagosur.

32-vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, u dërgua në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën. Policia u njoftua për incidentin nga banorët e zonës.

Ndërkohë, policia greke ka identifikuar dy autorët e përfshirë në këtë ngjarje dhe i ka arrestuar.

Njëri prej autorëve, sipas gazetës Kathimerini, është djali i një biznesmeni grek, pronar anijesh, kurse i arrestuari i dytë është një personazh që merr pjesë në një reality shoë në televizionet greke. /tvklan.al


Të ngjashme