“Si e fotografova Merkelin në një supermarket, po priste radhën për djathin”


“Si e fotografova Merkelin në një supermarket, po priste radhën për djathin”

22:55 14/09/2021

Në emisionin “Opinion” në Tv Klan kanë qenë të ftuar Jonila Godole, Preç Zogaj, Fatjona Mejdini, Ralf Gjoni dhe Arlinda Dudaj. Në lidhje direkte: Elja Zotka dhe Blerta Dalloshi Berisha për të folur rreth karrierës së Angela Merkel.

Studiuesja dhe pedagogia e njohur Jonila Godole, jeta e së cilës është mes Gjermanisë dhe Shqipërisë, ka treguar një moment kur e ka parë para disa vitesh Angela Merkel në një supermarket duke blerë djathë. Sipas saj, Merkel po priste në radhë si të gjithë të tjerët dhe ajo me thjeshtësinë e saj, bënte pazarin e saj të përjavshëm në atë supermarket.

“Përpara pandemisë është një foto që e kam bërë unë në fakt që shumë media e kanë qarkulluar si të tyren, unë isha duke pritur të më vinte ora e avionit, isha ulur në një supermarket dhe po prisja, shoh një dhe them sa i ngjaka Merkelit kjo dhe i bëj foto. Shoh që të gjithë njerëzit po rrinin në radhë dhe ajo po rrinte tek radha e djathit, po blinte djathë.

E kishte afër shtëpisë dhe aty ishte vendi ku ajo një herë në javë shkonte blinte djathin dhe bukën. Unë thjesht i bëra një foto sepse thashë që ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme, ishte me një xhaketë të kuqe. Po kërkoja por nuk pashë asnjë roje, por kur e pashë me vëmendje e kuptova që ishte ajo. Asnjë nuk i tha futu pa radhë, më bëri shumë përshtypje, shitësja nuk lëvizi asnjë gjë kur erdhi ajo aty, unë e filmova dhe e fotografova dhe e kam postuar para disa vitesh në Instagram.

I mori gjërat, vajti në dy-tre pika, bleu gjërat që donte dhe thjesht u largua. U përpoqa të futesha, të ecja pas shkallëve për të parë ku janë ata që e shoqërojnë. Ata aty duhet të ishin, por me siguri ishin veshur civilë”, është shprehur Jonila Godole. /tvklan.alTë ngjashme