Si të shpëtoni nga toksinat në lëkurën juaj

Si të shpëtoni nga toksinat në lëkurën juaj

12:48 12/12/2019

Detoksifikimi i lëkurës është thelbësor për ciklin jetësor të lëkurës. Trupi mund të eliminojë në mënyrë efektive toksinat nëpër poret e lëkurës.

Në mënyrë që ta përshpejtoni me lehtësi këtë proces, mund të përzieni në banjën tuaj 1 gotë kripë me 1-2 lugë vaj ulliri dhe limon.

Ky kombinim do të qetësojë lëkurën dhe do të eliminojë toksinat nga trupi menjëherë.

Për lëkurë të butë mund të provoni njw tjetër përzierje mjaft efektive. Përzieni 1/2 filxhan miell, 1 lugë miell misri dhe vaj bajame me qumësht derisa të keni formën e një pastë.

Aplikojeni në të gjithë trupin tuaj me lëvizje të buta dhe rrethore. Më pas shpëlajeni dhe lyeni lëkurën me një sfungjer. /tvklan.alGrupi

LAJMET

Të ngjashme
Grupi