Sinoptikanët: Reshjet kthehet në mesjavë (02 Janar 2012)Sinoptikanët: Reshjet kthehet në mesjavë (02 Janar 2012)

16:29 02/01/2012

Viti 2012 ka nisur me mot të kthjellët dhe të ngrohtë.  Një mot i pazakontë që mbizotëroi në vend edhe gjatë natës së ndërrimit të viteve, por ditët me diell nuk do të zgjasin shumë dhe pas mesjavës. Temperaturat do të rikthehen dhe do të jenë ato të një Janari të ashpër. Në veri sinoptikanët parashikojnë dëborë, ndërsa në pjesën tjetër shi të shoqëruar edhe me erëra të forta./tvklan.alTë ngjashme