Bella Hadid, më e bukura në botë sipas shkencës

Posta

Bella Hadid, më e bukura në botë sipas shkencës

13:30 21/10/2019

Së fundmi është realizuar një studim sipas të cilit, Bella Hadid është vajza më e bukur në botë. Rezultatet u bazuan në shkencën e “Raportit të Artë të Bukurisë  PHI”.

Disa kirurgë plastikë përdorën një ekuacion matematikor të shpikur nga grekët e lashtë  që ka të bëjë me përsosjen fizike të adoptuar e konsideruar ndryshe edhe si “raporti i artë”.

Sipas kësaj teknologjie, Bella Hadid i afrohet më shumë fytyrës perfekte me 94.35%. Mjekra, pozicioni i syrit dhe balli janë përcaktuar si karakteristikat më të mira të modeles.

Pas saj vjen Beyonce e ndjekur nga Amber Heard and këngëtarja Ariana Grande./tvklan.al


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT