Situata në Durrës pas tërmetit

Posta

Situata në Durrës pas tërmetit

20:31 06/10/2019

Zona e plazhit më e dëmtuara

Banorët të cilëve iu dëmtuan banesat nga tërmeti i 21 shtatorit në Durrës, po përpiqen ti rregullojnë vetë dëmet. Disa të tjerë po presin ndërhyrjen nga bashkia.

Vendorët thonë se bilanci i dëmeve ka përfunduar dhe te familjet e prekura po shpërndahen ndihmat.

Zona e plazhit është më e dëmtuara. Shumë shtëpi dhe pallate janë të pabanueshëm. Shumë prej banorëve, strehë të vetme kanë kavaleshencën, pasi shtëpitë e tyre kërkojnë ndërhyrje emergjente pas tërmetit me magnitudë 5.8 e shkallës Rihter.

Klan Plus


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi