Skënderbeu rikthehet tek fitorja

Skënderbeu rikthehet tek fitorja

22:47 10/04/2017

Skënderbeu është kthyer te fitorja duke shpresuar te titulli kampion. Ekipi i Ilir Dajës ruajti diferencën prej 5 pikësh me Partizanin kryesues, pasi mundi 1 – 0 Flamurtarin në Vlorë.

Golin e vetëm të sfidës e realizoi Liridon Latifi në fillimin e pjesës së dytë, por mundësi shënimi patën dhe vendasit. Humbja e mban Flamurtarin në zonën e rënies nga kategoria, ndërsa duhen edhe 8 javë deri në fund të kampionatit.

Tirana barazoi pa gola me Teutën. Sfida e luajtur në “Selman Stërmasi” nuk pati shumë emocione dhe rezultati nuk i shërbeu asnjë prej skuadrave që ruajnë pozicionet e mëparshëm në klasifikim. Tirana nuk fiton në kampionat prej 11 ndeshjesh , duke vështirësuar pozitat. Këto takime mbyllën javën e 28-të të Superligës.

Tv Klan

 

Të ngjashme
UKT

Skënderbeu rikthehet tek fitorja

Skënderbeu rikthehet tek fitorja

19:38 22/11/2015 skenderbeu

Skënderbeu rikthehet te fitorja edhe pse ndaj një kundërshtari më të dobët si Tërbuni. Ekipi i Mirel Josës mundi atë nga Puka me rezultatin 4 – 0. Pukjanët arritën të përballonin sulmet e korçarëve deri në minutën e 17’ ku Salihi realizoi golin e parë. Berisha shënoi një tjetër gol pak çaste më vonë duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 2 – 0.

Pas pushimit ishte Progni që realizoi edhe dy herë të tjera. Kampionët do të kenë të enjten një ndeshje të rëndësishme, atë në fushën e Besiktas në Europa League. Kjo fitore e afron Skënderbeun me Partizanin që të hënën do të presë Vllazninë. Superliga do të zhvillojë edhe takime të tjera ku më i rëndësishmi është Teuta – Kukësi që do të luhet në Durrës.

Tv Klan
Të ngjashme
UKT