Sondazhi në Opinion/ Qytetarët kërkojnë arrestime pas përgjimeve të Bild

Posta

Sondazhi në Opinion/ Qytetarët kërkojnë arrestime pas përgjimeve të Bild

00:11 20/06/2019

Shqiptarët kërkojnë arrestime pas publikimit të audio-përgjimeve të reja nga gazeta Bild. Këtë të mërkurë në emisionin Opinion në Tv Klan janë trajtuar këto përgjime, ndërsa qytetarët janë pyetur në rrjetet sociale.

A duhet të arrestojë prokuroria personat përgjegjës pas publikimit të shumë përgjimeve nga Bild? Nga sondazhi, ku votuan mbi 13.500 njerëz, 11 mijë vetë kërkojnë arrestime ndërsa pjesa tjetër janë kundër.

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar 10 audio-përgjime të dosjes “184” të zgjedhjeve të pjesshme vendore në Dibër në vitin 2016. Në këto audio-përgjime dalin emrat e ish-ministrit Damian Gjiknuri, ish-ministrit Saimir Tahiri, deputetit Ulsi Manja, deputetit Xhemal Qefalia, ish-shefit të komisariatit Dibër Robert Aga, Ymer Lalës, përgjegjësi i OSHEE në Dibër Bekim Krashi dhe disa personave të tjerë./ Opinion.al

Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT