Spanjë-Shqipëri, formacionet zyrtareSpanjë-Shqipëri, formacionet zyrtare

19:52 06/10/2017

Kryesuesja e Grupit G, Spanja pret Shqipërinë mbrëmjen e së premtes në stadiumin “Jose Rico Perez” të Alicantes, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës Rusi 2018.

Kur ka mbetur më pak se një orë nga nisja e takimit, janë publikuar edhe formacionet zyrtare të dy ekipeve.

Shqipëria do të zbresë në fushë me këtë formacion: 

Etrit Berisha

(kapiten)

, Ivan Balliu, Arlind Ajeti, Frederic Veseli, Elseid Hysaj; Hysen Memolla, Ergys Kace, Ledian Memushaj, Eros Grezda, Azdren Llullaku; Taulant Xhaka.

Trajner: Christian Panucci

Spanja do të luajë me:

David De Gea, Jordi Alba, Gerard Pique, Sergio Ramos

(kapiten)

, Alvaro Odriozola; Koke, Saul Niguez; Thiago Alcantara, Pedro, Isco, David Silva

Trajner:

 

Julen Lopetegui

Pas tetë ndeshjesh, Spanja kryeson Grupin G me 22 pikë, Italia e ndjek me 19 pikë dhe Shqipëria në vendin e tretë me 13 pikë. /tvklan.alTë ngjashme