Stop – Emisioni 23 Shtator 2021 (sezoni 7)


Stop – Emisioni 23 Shtator 2021 (sezoni 7)

21:02 23/09/2021

Burri nudo nderpret programin televiziv/ Flamur Noka i pervishet Bashes.

Një ditë më parë kreu demokrat Lulzim Basha tha, se nuk do të ketë kuvend kombtar, pas thirrjes së këtij forumi nga ish-kryetari Berisha. Por sot në mbrojtje të Berishës doli deputeti Flamur Noka, i cili deklaroi, se kuvendi kombtar do të mblidhet, madje kundër Bashës.

 Stop/ Gruaja e rrahur nga partneri: tani kam Stopin, caktohet data e gjyqit.

Historia, që sollëm dy ditë më parë ishte ajo e një zonje, e cila prej 1 viti e gjysmë dhunohej nga ish-bashkëjetuesi i saj.Gruaja ka një djalë 15 vjec dhe një tjetër 3 vjec, të ardhur në jetë nga marrëdhënia me agresorin Ervin Hysolli.Përplasjet nisën për arsye financiare, pasi Ervini nuk kishte punë dhe para.

 Stop/ Dhuna barbare ndaj gruas, Stop shkund institucionet.

Lidhur me rastin e gruas së dhunuar nga ish bashkëjetuesi,Gjykata e Rrethit gjyqsor Tiranë caktoi 30 shtatorin, për shqyrtimin e cështjes. Gjithashtu ka një reagim nga ana e Koordinatores vendore kundër dhunës në familje në Bashkinë e Tiranës, Anjeza Bojaxhiu, e cila thotë, se nëna me fëmijët do të vlerësohen për shërbime mbështetëse, këshillim falas, konsulta etj.


Të ngjashme