Qëlloi në qendër spitalore, kapet 32-vjeçari

Një person i armatosur ka qëlluar me armë në dy zona të ndryshme në Roterdam pranë një spitali universitar, duke krijuar panik te njerëzit.

Mediat holandeze raportojnë se dyshohet se deri tani ka 2 të vdekur dhe disa të plagosur.

Policia arrestoi nje 32-vjeçar si i dyshuar. Fillimisht ai kishte hapur qëlluar me armë dhe vendosur zjarrin një banesë pranë kësaj zone.

Tv Klan