Të rinjtë injorojnë masat, ndërhyn policia


Të rinjtë injorojnë masat, ndërhyn policia

10:20 05/04/2020

Të rinjtë në Sydney nuk i kanë marrë parasysh masat e vëna nga qeveria për parandalimin e koronavirusit.

Ata kanë vijuar të vizitojnë vendet publike dhe të shijojnë diellin dhe detin.

Sjellja e tyre ka detyruar policinë të mbyllë plazhin “Manly Beach”.

Deri më tani, Australia numëron 5688 të infektuar dhe 34 humbje jetësh. /tvklan.al
Të ngjashme