Tendencat në modë që vijnë nga Koreja janë tjetër nivel! Së fundmi, “thonjtë prej xhami” po pëlqehen masivisht nga vajzat. Në Kore ka qenë i njohur që në vitin 2013, por vetëm tani po merr përmasa botërore.

Rregulli i përgjithshëm ka të bëjë me aplikimin e disa kompozimeve, njëra mbi tjetrën, por në rendin e duhur.

Ajo që e ka krijuar këtë model thonjsh është artistja e Koresë së Jugut Park Eun-kyung e cila njihet ndryshe si Unistella.

Që nga momenti kur ajo shpiku këtë manikyr, arti i thonjve u adoptua menjëherë nga yjet e k-pop-it, si dhe supermodelet aziatike. Tashmë ky trend ka “pushtuar” Instagramin.

/tvklan.al